כלבים לביתסוגי כלבים

כלב גריפון

כלב גריפון כל המידע

כלב גריפון, הידוע גם בשם בריסל-גריפון או ה-Griffon, הוא גזע כלבי צעצוע קטן בעל מראה ייחודי שניתן לזהות בקלות על ידי ראשו הגדול והעגול וגבותיו הבולטות. כלבים אלו ידועים באישיות השובבה והאנרגטית שלהם וביכולתם ליצור קשרים חזקים עם בעליהם. הם בני לוויה אינטליגנטיים, מלאי חיבה ונאמנים, והם מהווים חיות מחמד נהדרות עבור אלה שמוכנים להקדיש זמן ואנרגיה לאימון ולסוציאליזציה.

היסטוריה של הכלב

לגריפונים יש היסטוריה ארוכה ומרתקת שראשיתה במאה ה-19. מאמינים שהגזע פותח בבלגיה, שם הוא שימש ככלב עכבר ושמירה. הכלב היה פופולרי גם בקרב העשירים, שהחזיקו אותם ככלבי ברכיים וכלבי תצוגה. למעשה, הגזע היה כל כך פופולרי שהוא הוצג ביריד העולמי הראשון ב-1851.

מבנה פיזי של הכלב

הכלב הוא גזע קטן, עם זכרים בגובה 8-10 סנטימטרים והנקבות בגובה 7-9 אינץ'. יש להם מבנה קומפקטי, יציב ומשקלם נע בין 7-10 פאונד. לגזע יש פרווה קצרה ומחוספסת שמגיעה במגוון צבעים, כולל אדום, שחור ושזוף. לגזע יש גם מגוון פרווה חלק, שהוא פחות נפוץ.

אופי ואישיות של גריפון

אחד המאפיינים המובהקים שלו הוא ראשו הגדול והעגול, המעוטר בגבות בולטות ובזקן. לגזע יש עיניים קטנות וכהות המופרדות לרווחה ואף קטן ושחור. האוזניים קצוצות או נותרות טבעיות, והן מוחזקות זקוף.

הוא נחשב לגזע אינטליגנטי ואנרגטי הדורש פעילות גופנית יומיומית וגירוי מנטלי כדי להישאר שמח ובריא. כלבים אלו בעלי יכולת אילוף גבוהה ומצטיינים באימוני צייתנות וזריזות. הם גם ידועים ברמות האנרגיה הגבוהות שלהם ובאהבתם למשחק, והם מהווים חברים נהדרים למשחק לילדים.

למרות גודלם הקטן, הם ידועים בנביחה הרועשת שלהם וביכולתם להתריע בפני בעליהם על כל סכנה אפשרית. הם גם מגינים על המשפחה שלהם ומהווים כלבי שמירה מצוינים.

כמו כל הגזעים, לכלבי הגריפון יש כמה חששות בריאותיים שצריך להיות מודעים אליהם. אלה כוללים בעיות נשימה, בעיות עיניים ואלרגיות בעור. חשוב לשמור על הכלב שלכם מעודכן בכל החיסונים הדרושים ולהאכיל אותם בתזונה איכותית כדי לסייע במניעת בעיות בריאות אלו.

בסך הכל, ה-Griffon Bruxellois הוא גזע מקסים ואוהב שהופך בן לוויה נהדר עבור אלה שמוכנים להקדיש זמן ואנרגיה לאימון וסוציאליזציה. כלבים אלה הם אינטליגנטיים, אנרגטיים ונאמנים, והם משגשגים על תשומת הלב והחיבה של בעליהם.

צירפנו לכם גם סרטון עם 10 עובדות מעניינות על הכלב:

הכתוב במאמר אינו משמש כהמלצה בריאותית ויש להיוועץ עם וטרניר לפני כל פעולה עם הכלב.

דרגו את הפוסט post

כתיבת תגובה

כדי לראות
Close
Back to top button