סוגי חתולים

חתול פרסי

חתול פרסי הם אחד הגזעים הפופולריים ביותר של חתולים. יש להם פרווה משיי ומגיעים בצבעים שונים, הם ידועים בפרוותם הארוכה והמשיית, בעיניים הגדולות ובפנים השטוחות.

מדובר על אחד החתולים הכי פופלאריים שיש ואהוב עקב הפרווה הגדולה שלו והעיינים הכחולות, הבאנו לכם מידע מעניין על החתול, אופי שלו תמונות וסרטונים.

היסטוריה של החתול

החתול הפרסי הוא גזע חתול ארוך שיער שפותח כדי להידמות לחתול הבר הפרסי. המילה "פרסית" מתייחסת למדינה העתיקה פרס, לא למדינה המודרנית של "איראן".

חתולים פרסיים גדלו מאז ימי קדם במערב אסיה. האזכור המתועד הראשון של הגזע הוא במכתב שכתב פרנצ'סקו קרציולו, קונסול איטלקי בפרס ספאוויד (כיום איראן), לאחיו באיטליה מתאריך 17 בנובמבר 1621.

הפרסים הראשונים הגיעו לאירופה בסביבות 1872 והוצגו בתערוכה לחברי מועדון החתול האנגלי בקריסטל פאלאס בלונדון ב-8 ביולי 1871.

מדובר  בגזע של חתול בית ארוך שיער בעל פרווה עבה ורכות ייחודית הנוטה להיות ארוכה ומדובללת. הם ידועים בפניהם העגולות ובעיניהם הגדולות. פרסים הם הגזע הפופולרי ביותר של חתולים במשך שנים רבות מכיוון שהם בדרך כלל בעלי חיים עדינים ושלווים.

אופי של חתול פרסי

חתולים אלה ידועים באישיות המיוחדת שלהם. לחתולים פרסיים יש אישיות צייתנית ומתוקה.

יש להם אישיות מאוד ייחודית. הם ידועים בהיותם חברתיים ואוהבי חיבה והם גם מאוד אינטליגנטים ושובבים, כך שלעתים קרובות הם יבדרו את עצמם כשהם נשארים לבד בבית.

מידע פיזי על החתול

  • המשקל הממוצע של החתול הוא בין 6 ל-9 פאונד.
  • הגובה הממוצע של הפרסיים הוא בסביבות 10 עד 12 אינץ', כולל זנבו.
  • פרוות חתול פרסי יכולה להיות קצרה או ארוכה ולרוב היא משי ונעימה.
  • תוחלת החיים שלהם, שהיא כ-15 שנים.

טיפול בחתול פרסי

הם דורשים והרבה טיפול ותשומת לב. חתולים פרסיים צריכים לעבור צחצוח של פרווה והברשה באופן קבוע כדי להימנע מסיבוכים של השיער. יש לסרק את הפרווה גם במברשת תיל או מסרק רחב שיניים להסרת שערות רופפות וסבך שערות, יש מכשירים ייעודיים לכך בכל חנות חיות.

אוכל לחתול פרסי

מזון לחתולים פרסיים הוא סוג של מזון לחתולים שנוסח במיוחד עבור הגזע הפרסי.

לחתולים פרסיים יש צרכים תזונתיים ספציפיים שאין לגזעים אחרים. זה אומר שהם צריכים סוגים שונים של מזון כדי להישאר בריאים ומאושרים. מזון לחתולים פרסיים נוצר במיוחד עבור סוג זה של חתולים, כך שהוא מכיל את כל אבות המזון שהם צריכים כדי להישאר בכושר ובריא ועדיין להיות טעים!

צירפנו לכם גם סרטון מבדר של חתולים בשטויות שונות:

צילום תמונה ראשית : Magnus Bråth מאתר פליקר

4.9/5 - (22 {הצבעות})

כתיבת תגובה

Back to top button